Yönetim Kurulu

Metin BAROKAS

Metin BAROKAS

Yönetim Kurulu Başkanı

1977 İstanbul doğumludur. Özel Beyoğlu Lisesi mezunudur. Kariyerine 1995-1998 yılları arasında Inter Turizm A.Ş.’de operasyon departmanında başlamış olup, 2000-2004 yılları arasında Mazal Turizm LTD Şti’nde operasyon müdürü olarak görevine devam etmiştir. 2004 yılından itibaren Çağdaş Faktoring A.Ş. bünyesinde üst düzey yönetici pozisyonunda görev almıştır. 01.12.2017 tarihi itibariyle Çağdaş Faktoring’de bulunan hisselerini devretmiştir. Metin Barokas’ın , Dentavit Sağlık Ürünleri Tic.Ltd. Şti’nde %50 ortaklığı bulunmaktadır. 2011 yılı başında LDR Turizm A.Ş.’ye ortak olan Metin Barokas, günümüz itibariyle LDR Turizm A.Ş’nin ana hissedarı ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Evli ve 2 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilgisine sahiptir.

Karel BAROKAS

Karel BAROKAS

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

01.09.1978 doğumludur. 1996 yılında Yıldız Koleji’nden mezun olmuştur. 1996-1998 yılları arasında Amerikan Kültür Merkezi’nde, 1998-1999 yılları arasında Osmanlı Bankası’nda ve 2002-2006 yılları arasında KMT Kimyasal Maddeler Mümessillik ve Tic.Ltd.Şti’nde çalışmıştır. 01.10.2019 tarihinden bu yana Dentavit Sağlık Ürünleri Tic.Ltd.Şti’nde Satış-Pazarlama departmanında görevine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Burçin BAYBATUR KÖK

Burçin BAYBATUR KÖK

Yönetim Kurulu Üyesi

1980 İstanbul doğumlu olan Burçin Baybatur Kök, LDR Turizm A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi, Yatırım ve Kurumsal Finansman Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü birincilik ve onur derecesi ile tamamladıktan sonra ABD de yabancı dil eğitimini sürdürmüştür. 2000 yılında aktif olarak çalışma hayatına atılmış, 2008 yılından bu yana da operasyonel kiralama sektöründe uzmanlaşmıştır. 2008-2013 yılları arasında Société Générale Group iştiraki ALD Automotive Turizm Tic.A.Ş. de Muhasebe Müdürü olarak görev yapmıştır. 2013 yılından bu yana LDR Turizm A.Ş de görevine devam etmektedir. Sektörel bazlı fonlama ve risk limit çalışmaları, operasyonel risk analizi, dövizli fonlama modellerinde finansal yönetim, UFRS bazlı finansal tablolar, sermaye koruma planlı finansal yönetim alanlarında yurt içinde ve yurt dışında eğitimler almış ve çalışmalar gerçekleştirmiştir. Mali Müşavir ruhsatı ve SPK Düzey 1 lisansı bulunmaktadır. Evli ve 1 çocuk annesi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Saim KILIÇ

Prof. Dr. Saim KILIÇ

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden yüksek derece ile mezun olan Saim Kılıç, 2001 yılında ABD’de University of Illinois at Urbana-Champaign’de Finans yüksek lisansını, 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde MBA yüksek lisansını ve 2007’de Muhasebe-Finans alanında doktorasını yüksek derece ile tamamlamıştır. 2005 yılında Londra’da Greenwich Üniversitesi’nde araştırma yapmış olan Saim Kılıç, 2012 yılında Finans Doçenti, 2017 yılında Profesör olmuştur. 1994 yılında kamuda iş hayatına başlamış olup, 20 yıl boyunca, Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman, Başbakanlık’ta Danışman, Cumhurbaşkanlığı’nda Görevli Uzman, Borsa İstanbul’da Denetim ve Gözetim Kurulu Başkanı, Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda Genel Müdür Yardımcısı, Dünya Borsalar Federasyonu ile Avrasya Borsalar Federasyonu’nda Düzenlemeler Komitesi Üyesi, Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda Yönetim Kurulu Üyesi, Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevler almıştır. 2014 yılında özel sektöre geçen Saim Kılıç; finans, sanayi, enerji, inşaat, kuyumculuk ve gayrimenkul şirketlerinde yönetim kurulu üyesi ve danışman olarak görev almış/almakta olup, GYODER (Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği) yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Saim Kılıç, işletme, finans ve kurumsal yönetim alanlarında dersler vermektedir.

Prof. Dr. Çağrı ERHAN

Prof. Dr. Çağrı ERHAN

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1972 Istanbul doğumlu Çağrı Erhan, 1993’te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, 1996 yılında uluslararası ilişkiler yüksek lisansını, “Türk-Amerikan İlişkilerinde Afyon Sorunu” başlıklı tezi savunarak tamamlamıştır. 2000 yılında da, “Osmanlı Amerikan Siyasi İlişkileri” başlıklı teziyle, Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nden doktor unvanını almıştır. 2003 yılında siyasi tarih doçenti, 2009 yılında ise aynı alanda profesör olmuştur. 2001 yılında “Tarih Vakfı Afet İnan”, 2013 yılında “SAM Stratejik Vizyon” ödüllerini ve 2014 yılında Avrupa Birliği Jean Monnet Chair unvanını almıştır. Georgetown, Tel-Aviv, Tokyo Chuo, TOBB ETU ve Bahçesehir üniversitelerinde araştırmacı ve misafir öğretim üyesi olarak bulunan Çagrı Erhan, AB, TÜBITAK, Gençlik Spor Bakanlığı ve Kalkınma Ajansı’nın desteklediği projelerde de yürütücülük yapmıştır. 1994 – 2015 yılları arasında Ankara Üniversitesi’nde ögretim elemanı olarak çalışan Çağrı Erhan, 2005-2015 yılları arasında Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) müdürlüğü yapmıştır. Çağrı Erhan, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM), Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Dışişleri Bakanlığı, Türk Askeri Tarih Komisyonu, Türk Atlantik Derneği, Avrupa Konseyi, Uluslararası İlişkiler Konseyi gibi kuruluşlarda çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2015 yılı Haziran ayından bu yana Altınbaş Üniversitesi rektörü olarak görev yapmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.