Lastik Yönetimi

Hangi marka ve modelden olursa olsun kullanacağınız araçların lastikleri büyük önem teşkil eder. Sürüş esnasında tüm koşullarda lastiklerin öncelikli görevi can güvenliğinizi sağlamaktır. Ayrıca araçlarınızın konforu ve yakıt tüketimi gibi konularda da önemli rol oynamaktadır. Üreticileri genellikle lastiklerine 65.000-70.000 km. gibi bir kullanım ömür belirlerler. Ancak bu süre kullanım şartlarınızla doğrudan ilişkili olduğundan bu gibi bir veriyle hareket etmek çokta doğru değildir. Bunun yerine hem yasalarca belirlenmiş hemde teknik açıdan lastiğin işlevselliğini doğru olarak limitlendiren değer olan 3 mm diş derinliği baz alınmalıdır. 3 mm’nin altına inmiş diş derinliği risk oluşturmakta, bu limitin altına inmiş lastikler işlevselliğini büyük ölçüde yitirmektedir. Bu değer dikkate alındığında ortalama lastik ömrü 60.000 km civarına iner ve artık değişim gerektirir.

LİDER FİLO kiralayacağınız araçlar için her 50.000 km de bir takım lastik temin etmektedir. Ayrıca 50.000 km den erken 3 mm limitinin altına inmesi durumunda gerekli değerlendirmeler yapılarak lastiklerin değişimi sağlanacaktır. Böylece araçlarınızın her zaman güvenle kullanabilecek ve bunun için ekstra hiçbir bedel ödemeyeceksiniz.

Talebiniz durumunda sizlere operasyon süresince kış şartlarında kullanmanız için bir takım kış lastiği de temin edilecektir.